Piotr z aktorem

Warsaw, Poland/Warszawa

[For English and full description – scroll down]

Piotr z aktorem/aktorką to format, gdzie każdy będzie robił to, co potrafi najlepiej. Piotr Sikora to warszawski improwizator, który najlepiej się czuję, kiedy nie wiadomo, co się wydarzy, więc będzie improwizował. Aktor natomiast (Oskar Hamerski) będzie grał znany sobie tekst. Piotr z kolei będzie starał się odnaleźć w tym wszystkim i wyimprowizować swoją część dialogu. Więc w połowie spektakl będzie napisany i zagrany, a w połowie wyimprowizowany. Założeniem jest, że aktor nie zdradzi aż do momentu spektaklu, jaki będzie grał tekst i ujawni go dopiero na scenie.

Oskar Hamerski – Aktor teatralny, absolwent krakowskiej PWST (1999). W latach 1999–2003 aktor Teatru Nowego w Łodzi, gdzie zagrał m.in. tytułową rolę w „Hamlecie” Szekspira w reż. Kazimierza Dejmka. Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie jak dotąd ma na koncie ponad 20 ról. Współpracował ze Starym Teatrem w Krakowie, Düsseldorfer Schauspielhaus oraz wieloma teatrami warszawskimi (m.in. IMKA, Dramatyczny, Centrala). W latach 2012-2017 związany z warszawską grupą artystyczną „Pożar w burdelu”. Autor książki „Improwizacja wg Keitha Johnstone’a” oraz redaktor polskiego wydania „Impro – spontaniczne kreowanie świata” („Impro for storytellers”) Keitha Johnstone’a.

Piotr Sikora – Warszawski komik i improwizator. Studiował teatr i impro we Włoszech, Maine, Chicago i Los Angeles. Prezentował swoją pracę na festiwalach Fringe w Australii i Nowej Zelandii oraz festiwalach improwizacji w Nowym Jorku, Chicago, Manili, Paryżu, Bremie i Kopenhadze. W Warszawie możecie znać go z teatrów takich jak Klancyk i Hofesinka, współpracuje z Klubem Komediowym i Resortem Komedii. Jest autorem i wykonawcą spektaklu „Peter, Trzeźwy Wampir” i „Looking for Friends”.

Skład: Piotr Sikora, Oskar Hamerski

Język: PL

[ENG]

Piotr z aktorem (Piotr with an actor) is a format, in which everyone will do what they can do best. Piotr Sikora is an improviser from Warsaw, who is the most comfortable in the situations, in which he doesn’t know what will happen – so he will improvise. The Actor (Oskar Hamerski) on the other hand, will play one of his usual, scripted roles. Piotr will try to find the sense in all of this and come up with his lines. Therefore, this show will be half-written and half-improvised. Of course, the actor will not reveal his role, until they are on stage.

Members: Piotr Sikora, Oskar Hamerski

Language: PL